Skip to content

SIK SORULAN SORULAR

Soru   : A1 Sınav Ücreti Ne Kadardır?
Cevap: A1 Sınav Ücreti 170 Amerikan Dolarıdır

Soru   : İngiltere’de yaşıyorum, Türkiye’ye gelip A1, A2 veya B1 sınavlarınıza katılırsam ve sınavı başarırsam sizden alacağım sınav sonuç belgesi ile İngiltere’de başvuru yapabilir miyim? Türkiye’den aldığım sınav sonuç belgesi İngiltere’de geçerli midir?
Cevap: EVET. Türkiye’den alacağınız sınav sonuç belgesi İngiltere’de geçerlidir. Türkiye’deki sınav merkezimizde UKVI Home Office onaylı resmi SELT (Secure English Language Tests) A1, A2 veya B1 sınavlarına katılıp başarılı olmanız durumunda alacağınız sınav sonuç belgesi (URN unique reference number) ile İngiltere’de başvuru yapabilirsiniz. UKVI web sitesi olan gov.uk adresinde sınavınızın geçerli olduğuna dair bilgi bulabilirsiniz.   

Soru   : Sınav ücretini sınav günü elden ödeyebilir miyim?
Cevap: Hayır, sınav ücretleri kayıt sırasında kredi kartı veya banka havalesi ile ödenmektedir.

Soru   : Sınav sonucum kaç günde açıklanıyor?
Cevap: Sınav sonuçları maksimum 14 iş günü içinde açıklanmaktadır fakat genellikle sınavdan bir iş günü sonra sonuçlar adaylara iletiliyor.

Soru   : Sınavdan sonra sertifikamı nasıl alabilirim?
Cevap: Sınavdan sonra başvurunuzda kullanılmak üzere size en güvenli olan digital kod URN SELT Unique Reference Number iletilmektedir. Başvurnuzu bu SELT URN ile yapabilirsiniz.

Soru   : Sınav kaç dakika sürmektedir?
Cevap: Sınav ortalama 30 dakika sürmektedir.

Soru   : Sınava başka bir adayla karşılıklı mi gireceğim?
Cevap: Hayır, sınav bilgisayar tabanlı online yapılan bir sınavdır. Bilgisayarda size yöneltilen sorulara cevap vermeniz gerekiyor. Puanlama verdiğiniz cevaplar üzerinden yapılmaktadır.  

 Soru  : Birleşik Krallık için başvuru yapacağım, bunun için hangi İngilizce sınavına kayıt yapmalıyım?
Cevap: Her başvuru kategorisi için zorunlu olan sınav türü farklı olabileceği için lütfen sınav kaydı yapmadan önce başvuracağınız  kategori için zorunlu olan sınav türünü https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/settle-in-the-uk web sitesinden inceleyiniz.

 

Pasifik Turkey SELT Centre